Kategorijos
Populiariausios
Dailies Total1®
€1.34 €0.74
Specialūs pasiūlymai

Informacija vairuojantiems

Kokybiški saulės akiniai ypatingai svarbūs vairuojant. Tokius galite įsigyti Optometrijos centro optikų salonuose patariant optikos specialistams. Mokslininkų įrodyta, kad akys blogai mato ne tik prieblandoje, bet ir ryškioje saulėje, pavyzdžiui, vairuojant be akinių nuo saulės. Ką reikėtų žinoti perkant saulės akinius su kuriais vairuosite:

Akinių dizainą galite rinktis, koks, tik jums patinka. Tačiau labai svarbu, kad jis tiktų prie jūsų veido formos: nespaustų smilkinių, akinių „tarpnosės“ dydis atitiktų nosies formą. Pirkdami akinius nespecializuotose prekybos vietose rizikuojate išsirinkti netinkamą formą, nors dizainas gali atrodyti tinkamas. Optometrijos centro optikės konsultantės, nuodugniai apžiūrės jūsų išsirinktus akinius ant jūsų veido: ar ilgainiui nešiojami nepaliks įspaudų ant nosies. Tai labai svarbu, nes idealiai tinkantys, gražūs ir stilingi akiniai gali taip pat puikiai atrodyti ir ant kito žmogaus veido, tačiau dėl formos neatitikimo ilgainiui sukelti diskomforto jausmą. Tam reikalingas specialisto patarimas.

Esminis momentas renkantis akinius vairavimui yra akinių lęšiai. Idealu, jei išsirinksite akinius nuo saulės su poliarizuotais lęšiais. Jie panaikins „šlapio asfalto“ efektą vairuojant saulėtą vasaros dieną. Poliarizuoti lęšiai nuima atspindžius nuo horizontalių paviršių. Su tokiais akiniais jūs gerai matysite per stiklą, kuris atsispindi dėl saulės ar kito automobilio žibintų. Tačiau labai svarbu išsirinkti ne per daug tamsintus saulės akinius. Optometrijos centre parduodamos sertifikuotos prekės turi akinių lęšio tamsinimo indeksą. Nesuklysti padės optikoje dirbantys specialistai.

Vairuotojams turintiems regos sutrikimų, siūlome rinktis korekcinius fotochrominius akinių lęšius, kurie reaguoja į UV spindulius. Optometrijos centre prekiaujama naujos kartos fotochrominiais akinių lęšiais, kurie atšviesėję nepalieka jokio atspalvio, ir patalpoje atrodo kaip įprasti skaidrūs akiniai. Vairuotojams tinkamiausi „Drive Wear“ akinių lęšiai, kurie tamsėja už automobilio stiklo. Unikalus fotochromas reguoja ne tik į UV spindulius, bet ir į šviesą. Tai leidžia  “Drive Wear” lęšiams keisti spalvą automobilio salone ir taip padėti vairuotojams geriau suvokti aplinką bei reaguoti į kliūtis kelyje.Taip pat galime rekomenduoti visuomet tamsius korekcinius akinių lęšius (akiniai atrodys kaip tikri saulės akiniai, tamsintus lęšius su dioptrijom meistrai įstatys į pasirinktus saulės akinius)

Pirkdami akinius optikos salonuose, o ne gatvėje ar turguje jūs turėsite garantiją, kad lęšio sudėtyje yra apsauginis filtras nuo UV spindulių. Be šio filtro jokie patamsinti lęšiai neapsaugos akių nuo žalingų saulės spindulių. Tik optikos salone įsigiję akinius nuo saulės būsite ramūs, kad kokybiškas gaminys patikimai apsaugos jūsų akis nuo kaitrios saulės bei vėjo, bei suteiks jums ryškų vaizdą vairuojant.