Vasariški mitai apie kontaktinius lęšius
Atėjus vasaros atostogų sezonui norisi daugiau patogumo, todėl vis dažniau korekcinius akinius pakeičia kontaktiniai lęšiai.
Nors ši regos korekcijos priemonė atrodo patraukli, vis dėl to kontaktiniai lęšiai ir jų nešiojimas apipinti mitais. Dėl šių priežasčių daugelis abejoja ar net bijo įsigyti šią regos korekcinę priemonę.
1 Mitas. Kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs
Šiuolaikiniai kontaktiniai lęšiai yra minkšti, ploni ir lankstūs. Juos gali nešioti beveik visi. Kontaktinius lęšius gali rinktis tiek trumparegiai, tiek toliaregiai. Tai ypač patogi korekcinė priemonė, turintiems mažas ir dideles dioptrijas. Silikono-hidrogelio lęšiai turi daugiau drėgmės, ši medžiaga leidžia į akis patekti daugiau deguonies, dėl ko lęšių nešiojimas tampa beveik nejuntamas.
2 Mitas. Kontaktinių lęšių negalima dėvėti maudantis
Atostogų metas, tai tas laikas kai laiką leidžiame gamtoje, prie vandens telkinių ar baseinų. Visi norime pramogauti lydimi laisvės ir komforto jausmo. Kyla klausimas dėl kontaktinių lęšių, ar tikrai galime juos dėvėti? Kontaktiniai lęšiai yra geriausia alternatyva regos korekcijai maudynių metu ar leidžiant laiką aktyviai. Dėvint kontaktinius lęšius reikia nepamiršti svarbių higienos taisyklių: neliesti akių šlapiomis rankomis, išlipus iš ežero ar baseino, kad vanduo nepakliūtų ant lęšio. Įsidedant ar išsiimant kontaktinius lęšius prieš tai būtina nusiplauti rankas su muilu. Puikus sprendimas - pasirinkti vienadienius kontaktinius lęšius, kuriuos vėliau galėtumėte išsiimti iš akių bei pakeisti naujais ir švariais.
3 Mitas. Kontaktiniai lęšiai nepatogu stovyklaujant ar turint ilgą skrydį lėktuvu
Stovyklaujant, keliaujant automobiliu ar turint ilgą skyrį lėktuvu dažnas nerimauja, kad bus nepatogu prižiūrėti kontaktinius lęšius. Kyla klausimas, kaip elgtis stovyklaujant palapinėje ar užsnūdus lėktuve? Geriausias sprendimas - rinktis kontaktinius lęšius tinkančius dienai ir nakčiai. Tokie yra mėnesiniai Air Optix Night&Day aqua - su šiais lęšiais galima miegoti net iki 30 parų jų neišsiimant iš akių.
4 Mitas. Kontaktiniai lęšiai reikalauja daug daugiau priežiūros
Kontaktinių lęšių priežiūra nėra tokia sudėtinga ar nepatogi, kaip gali pasirodyti. Tereikia laikytis kelių taisyklių ir tinkamai pasirinkti priežiūros priemones. Mėnesiniai kontaktiniai lęšiai yra laikomi lęšių priežiūros tirpale, specialiame konteineriuke. Jeigu lęšiai nėra naudojami kelias dienas iš eilės, tirpalas konteineriuke turi būti keičiamas. Konteineris turi būti keičiamas kaskart įsigyjant naują tirpalą. Lęšių priežiūrai galite rinktis įprastą tirpalą arba su peroksidu, pvz. Aosept Plus. Jeigu peroksidinį tirpalą naudojate pirmą kartą, įdėmiai perskaitykite instrukciją, nes šiame tirpale lęšius reikia laikyti ne trumpiau kaip 6 val., tik praėjus šiam laikui kontaktinius lęšius vėl galima dėvėti.
5 Mitas. Kontaktiniai lęšiai sukelia akių uždegimus
Netiesa, kontaktiniai lęšiai akių uždegimo nesukelia. Visi nepageidautini veiksniai atsiranda dėl neteisingos priežiūros, mikrobų, besikaupiančių ant nešvarių kontaktinių lęšių. Norint išvengti nepageidautinų veiksnių, kontaktinius lęšius reikia dėvėti tik jiems skirtą laiką: vienadienius - vieną dieną, mėnesinius - vieną mėnesį ir ne ilgiau, nes taip kyla didelė rizika yvairioms akių ligoms atsirasti. Jeigu yra paisoma pagrindinių taisyklių ir higienos, problemų neiškyla.
6 Mitas. Kontaktiniai lęšiai netinka jautrioms akims
Žmonės, turintys jautrias akis mano, kad kontaktiniai lęšiai jas dar labiau sudirgins. Dėl šios priežasties nedrįsta išmėginti šios regėjimo korekcijos priemonės. Anaiptol, jaudintis nevertėtų, o vertėtų pamėginti ir įsitikinti! Jautrių akių savininkams pirmam pasirinkimui siūlome išmėginti naujos kartos silikono-hidrogelio lęšius. Tokie yra mėnesiniai Total30 arba vienadieniai Dailies Total1. Šie lęšiai itin pralaidūs deguoniui, o paviršius išskirtinai slidus ir glotnus.
7 Mitas. Kontaktiniai lęšiai sausina akis
Dar vienas plačiai paplitęs mitas apie tai, kad kontaktiniai lęšiai sausina akis, jautrina jų paviršių ir taip sukelia nemalonų pojūtį bei dirglumą. Jeigu akys linkusios sausėti, reikėtų rinktis didesnį deguonies pralaidumą turinčius kontaktinius lęšius. Patartina naudoti ir drėkinamuosius akių lašus, pvz. Blink Contacts - šie lašai gali būti lašinami dienos eigoje neišsiėmus kontaktinių lęšių.