Apie kontaktinius lęšius

Anksčiau, vienintelė pagalba koreguoti regėjimo sutrikimus buvo akiniai. Šiandien, kai vis daugiau žmonių turi akių problemų, kontaktiniai lęšiai yra alternatyva akiniams ir gali ženkliai palengvinti gyvenimą.

 

Šiuolaikiniai, aukštos kokybės lęšiai yra saugiausias pasirinkimas nepriklausomai nuo nešiotojo amžiaus. Tai efektyvi regėjimo koregavimo priemonė, o ar ji tikrai tiks, priklauso nuo daugelio dalykų. Nors šiai dienai yra nemenkas patrauklių akinių rėmelių pasirinkimas, tačiau tam tikrose situacijose daugelis gali jausti diskomfortą. Akiniai gali apriboti judėjimo laisvę, pavyzdžiui sportuojant. Šiuo atveju, kontaktiniai lęšiai suteikia saugumo: lęšiai neiškris sportuojant, nedirgins odos, nemažins judėjimo laisvės, komforto ar regėjimo ryškumo. Kita priežastis yra ta, kad akinius nešiojantys paaugliai nenori, kad akiniai išskirtų juos iš bendraamžių ar juos nuolat pamiršta. Tai gali neigiamai veikti jų regėjimą, nes gėdydamiesi ar pamiršdami akinius, paprasčiausiai jų nenešioja. Tuo tarpu, kontaktiniai lęšiai ne tik užtikrina puikų regėjimą bet ir nesukelia išvaizdos pokyčių. 

Kontaktiniai lęšiai skirstomi pagal nešiojimo režimą, paskirtį ir medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Pagal nešiojimo režimą lęšiai gali būti vienadieniai, dvisavaitiniai, mėnesiniai. Pagal medžiagą, iš kurios yra pagaminti, kontaktiniai lęšiai skirstomi į silikoninius, hidrogelinius ir naujos kartos silikoninius-hidrogelinius. Būtent šie minkštieji lęšiai užkariauja rinką - gerokai sveikesni ir minkštesni nei įprasti hidrogeliniai. Korekcinę funkciją atliekantys lęšiai dar gali būti toriniai - astigmatizmui koreguoti arba multifokaliniai, skirti žmonėms nuo 40 metų, kurie tinkami nuotoliui ir artumui.

Jei žmogus kontaktinius lęšius naudoja retai, tokiu atveju tinkamiausi yra vienadieniai lęšiai. Būtina žinoti, kad vienadienių kontaktinių lęšių negalima nešioti ilgiau nei dieną, nes vėl juos išsiėmus ir įsidėjus atsiranda rizika patekti infekcijai. Tokie lęšiai yra labai patogūs neturintiems laiko jais rūpintis, keliaujantiems, sportuojantiems žmonėms, kadangi jų nereikia valyti, dezinfekuoti specialiu tirpalu, juos reikia tiesiog išmesti ir kitą dieną įsidėti naujus. Jei vis dėlto norisi nešioti lęšius kiekvieną dieną, puikus variantas yra ir ilgesnio nešiojimo lęšiai. Tačiau reikia žinoti, kad ilgesnio nešiojimo lęšius reikia dezinfekuoti, valyti. Neteisingai prižiūrint ar naudojant nekokybiškus kontaktinius lęšius, ant lęšių per visą nešiojimo laiką susikaupia apnašos, kurios pradeda dirginti akis. Žmogus pradeda prasčiau matyti, akys parausta, peršti, gali atsirasti uždegimas.

Šiuolaikiniai, didesnio pralaidumo deguoniui, ilgesnio laikotarpio lęšiai yra puikus pasirinkimas. Tokie lęšiai yra mėgstami tų, kurie kartais neišsiima jų nakčiai. Daugelis naujesnių silikono-hidrogelio lęšių gali būti nešiojami neišsiėmus nuo 6 iki 30 parų, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti. Dėl galimybės neišsiimti lęšių nakčiai rekomenduotina pasitarti su savo akių gydytoju, o nešiojimo režimas yra nurodytas prie visų kontaktinių lęšių. Bene populiariausi kontaktiniai lęšiai skirti dienai ir nakčiai - Air Optix Night&Day Aqua.

Žmogaus akies normaliam funkcionavimui reikalingas deguonis. Jei deguonies pralaidumas yra ribotas, gali atsirasti diskomfortas ar akių paraudimas. Silikono - hidrogelio lęšiai pasižymi aukštu deguonies pralaidumu. 

Kontaktiniai lęšiai gali būti ne tik korekciniai, bet ir kosmetiniai. Tokie lęšiai yra gaminami ir be dioptrijų, taip pat gali būti paryškinantys, keičiantys akių spalvą ar raštą. Jeigu nereikalinga regos korekcija, tokius lęšius reikia rinktis su 0.00 dioptrijomis. Paryškinantys ar net keičiantys akių spalvą lęšiai yra populiaresni tarp jaunų žmonių, kurie nori išsiskirti iš kitų. Net ir tamsios akys gali tapti mėlynos, žalios, pilkos. Galima optiškai padidinti ir paryškinti akies rainelę, tokį efektą pasieksite su vienadieniais Dailies Freshlook illuminate lęšiais. Tai suteikia įvairovės išvaizdai. Spalvotų lęšių priežiūra yra tokia pati kaip ir visų kitų, nepriklausomai nuo to ar rinksitės spalvotus lęšius su dioptrijomis ar tik įvaizdžiui pakeisti - be dioptrijų.

Maudytis su kontaktiniais lęšiais ežere ar baseine yra rizikinga dėl vandenyje esančių mikroorganizmų, kurie gali sukelti keratitą (ragenos uždegimą). Susirgus šia infekcija, pasekmės gali būti labai liūdnos. Jei nėra galimybės maudytis be kontaktinių lęšių, labai patartina naudoti vienadienius kontaktinius lęšius ir iškart po maudynių pakeisti juos nauja pora. Jei pasitaiko, kad neturite vienadienių kontaktinių lęšių, po maudynių būtina išsiimtus lęšius reikalinga dezinfekuoti, per naktį juos laikant peroksidiniame tirpale, pavyzdžiui Aosept Plus. Jeigu peroksidinį tirpalą naudojate pirmą kartą, būtina įdėmiai perskaityti instrukcijos lapelį, nes šiame tirpale lęšius reikia laikyti ne trumpiau kaip 6 val. Tik tokiu būdu dezinfekuotus lęšius galima ir vėl nešioti. Miegoti su kontaktiniais lęšiais po maudynių prieš tai jų nedezinfekavus - negalima. Maudantis su kontaktiniais lęšiais rekomenduotina naudoti plaukimo akinius.

Pirkdami kontaktinius lęšius prisijungsite prie aktyvių žmonių bendruomenės, besinaudojančios šiuo moderniu regos korekcijos būdu. Jauskitės laisvai sportuodami, keliaudami, būkite ryškūs vakarėlyje ir elegantiški eidami vakarienės. Su kontaktiniais lęšiais atrodysite kitaip – tiesiog išbandykite juos.

Vis dėlto norėdami įsigyti kontaktinius lęšius, būtinai apsilankykite pas gydytoją oftalmologą ar optometrininką, kuris, patikrinęs jūsų regėjimą nustatys, kokio stiprumo ir kitų parametrų (bazinės kreivės, diametro) lęšių jums reikia. Pirkite būtent jums nustatytų duomenų kontaktinius lęšius iš patikimų optikos prekių parduotuvių ir tinkamai juos prižiūrėkite.

Populiarios prekės
Dovana
Top
-25%
TOTAL30 TOTAL30
5,63€ 7,50€
-30%
Dailies Total1® Dailies Total1®
0,75€ 1,07€
-30%
Air Optix plus HydraGlyde Air Optix plus HydraGlyde
4,06€ 5,80€
Dovana
-25%
Air Optix Night& Day Aqua Air Optix Night& Day Aqua
6,38€ 8,50€
Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.