Svarbiausi kriterijai renkant saulės akinius vaikams

Šylant orams ir vis ryškiau šviečiant saulei, svarbiausiu klausimu tampa - akių apsauga. Šis klausimas ypač aktualus kalbant apie vaikų akis.

 

Saulės akiniai - ne vien stiliaus detalė, o akinių lęšiai be UV dangos labiau kenkia akims nei padeda! Dažnai, suaugusieji dėvėdami saulės akinius, pamiršta pasirūpinti savo vaikų akių apsauga. Vaikai praleidžia kur kas daugiau laiko lauke ir saulės šviesoje, nei suaugusieji, todėl saulės akiniai yra privalomas aksesuaras jų kasdienybėje. Kaip nuo mažų dienų formuojame vaikų įprotį kūną apsaugoti nuo saulės naudojant apsaugines priemones, taip privalu ugdyti ir įprotį - saulėtą dieną dėvėti saulės akinius. Akys ypač jautrios žalingiems saulės spinduliams, o didžiausia žala gali būti padaroma būtent jauname amžiuje.

Kokie kriterijai svarbūs?

Vieni svarbiausių kriterijų, renkant saulės akinius vaikams, yra apsauga ir komfortas. Akinių rėmeliai - patogūs ir patvarūs, pagaminti iš vaikams draugiškų, antialergiškų medžiagų. Vaikams rekomenduotini saulės akiniai su poliarizuotais akinių lęšiais. Akiniai turintys poliarizacijos filtrą, apsaugo nuo atsispindėjusių UV spindulių patekimo į akį. Poliarizuoti saulės akiniai idealiai apsaugo nuo ryškios, akinančios saulės šviesos, sumažina atspindžius, pagerina spalvų kontrastą. Be abejonės, svarbu ir grožis. Labai svarbu, kad saulės akiniai vaikui patiktų.

Vaikiškų saulės akinių forma

Saulės akinių, sukurtų specialiai vaikams forma nėra unikali. Ilgametė gamintojų patirtis parodė, jog mažieji nori būti panašūs į savo suaugusius tėvus, todėl renkasi panašios formos rėmelius kaip tėčio, mamos ar vyresnių šeimos narių. Jauniausio amžiaus vaikams vyrauja apvalių ir švelnių formų saulės akiniai, o vyresnėliams – pasirinkimas vyrauja nuo pačių paprasčiausių klasikinių formų iki sportinių bei modernių.

Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.