Kaip išvengti akių nuovargio dirbant kompiuteriu?

Nuo ryto iki vakaro esame apsupti skaitmeniniais prietaisais ir visai nesvarbu kur bebūtumėm, darbe ar namuose.

 

Gyvename aplinkoje pripildytoje išmaniųjų telefonų, kompiuterių, planšečių ir dar daug kitų įvairių įrenginių. Mėlynos šviesos šaltiniai gali būti: saulės šviesa, dirbtinis apšvietimas, LED/LCD apšvietimas, LED/LCD ekranai.

Skaitmeniniai prietaisai plačiai naudojami šiuolaikiniame pasaulyje, nes jų dėka perduoti svarbią informaciją ar sekti mus dominančias naujienas tapo žymiai paprasčiau ir patogiau. Greičiausiai jau nei vienas žmogus neįsivaizduoja savo dienos be išmaniojo telefono ar kompiuterio. Su išmaniųjų prietaisų nauda žmogaus organizmas patiria ir mėlynų spindulių žalą, jei nėra nuo to tinkamai apsisaugojęs. 30 proc. žmonių vidutiniškai 6 val. per dieną naudojasi skaitmeniniais prietaisais, o 14 proc. naudojasi daugiau nei 10 val. Net 83 proc. naudotųjų kenčia nuo akių nuovargio ir įtampos, kuriuos sukelia skaitmeniniai prietaisai. Pagrindinės šių nusiskundimų priežastys: trumpas atstumas į žiūrimą objektą ir aukšto dažnio matoma mėlyna šviesa. Akių nuovargis pasireiškia, kai po kelių valandų žiūrėjimo į ekraną paskausta akis, norisi užsimerkti. Galite pastebėti ir kitus sutrikimus: mirgėjimą akyse, akių sausumą, paraudimą ar niežėjimą, nugaros ar galvos skausmus, neryškų matymą. Taip pat gali varginti suprastėjęs miegas: užmigti tampa sunkiau, vargina dažnas prabudimas. Akys pavargsta, parausta, gali atsirasti ašarojimas, gali būti jaučiamas bendras organizmo nuovargis. 

Sumažinti per didelį mėlynos šviesos kiekį galime nešiojant akinius su BlueControl danga, kuri sulaiko žalingus UV ir mėlynus 425 – 455nm spindulius ir praleidžia naudingą mėlyną  165 – 495nm šviesą. Mėlynos šviesos spektro sumažinimas nedaro jokios įtakos spalvinių signalų atpažinimui. Pagerina žiūrėjimo į ekranus komfortą, tekstas tampa labiau įskaitomas, tuo pačiu sumažinama akių įtampą ir nuovargį dirbant kompiuteriu. Ši lęšių danga tinka tiek jaunimui, tiek veresnio amžiaus nešiotojams. Su išmaniųjų prietaisų nauda žmogaus organizmas patiria ir mėlynų spindulių žalą, jei nėra nuo to tinkamai apsisaugojęs.

Apsaugokime savo akis nuo žalingos skaitmeninių prietaisų skleidžiamos mėlynos šviesos su Hoya BlueControl akinių lęšių danga. Pastebėta, kad pacientus supažindinus su žalinga mėlyna šviesa yra labiau pastebima BlueControl lęšių nauda. Žmonės yra suinteresuoti apsilankyti pas optikos specialistus ir gauti daugiau informacijos. Tokius akinius gali nešioti visi žmonės, jei jiems ir nereikalinga akių regėjimo korekcija. Ši pažangi BlueControl lęšio padengimo technologija yra sukurta visiems, kurie rūpinasi savo akių sveikata.

Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.