Informacija vairuojantiems

Kokybiški saulės akiniai ypatingai svarbūs vairuojant. Tokius galite įsigyti Optometrijos centro e-parduotuvėje ar atvykę į optiką. 

 

Ką reikėtų žinoti perkant saulės akinius su kuriais vairuosite

Mokslininkų įrodyta, kad akys blogai mato ne tik prieblandoje, bet ir ryškioje saulėje, pavyzdžiui, vairuojant be akinių nuo saulės. Akinių dizainą galite rinktis, koks, tik jums patinka. Tačiau labai svarbu, kad jis tiktų prie jūsų veido formos: nespaustų smilkinių, akinių „tarpnosės“ dydis atitiktų nosies formą. Pirkdami akinius nespecializuotose prekybos vietose rizikuojate išsirinkti netinkamą formą, nors dizainas gali atrodyti tinkamas. Optometrijos centro optikės konsultantės, nuodugniai apžiūrės jūsų išsirinktus akinius ant jūsų veido: ar ilgainiui nešiojami nepaliks įspaudų ant nosies. Tai labai svarbu, nes idealiai tinkantys, gražūs ir stilingi akiniai gali taip pat puikiai atrodyti ir ant kito žmogaus veido, tačiau dėl formos neatitikimo ilgainiui sukelti diskomforto jausmą. Tam reikalingas specialisto patarimas.

Esminis momentas renkantis akinius vairavimui yra akinių lęšiai. Idealu, jei išsirinksite akinius nuo saulės su poliarizuotais lęšiais. Jie panaikins „šlapio asfalto“ efektą vairuojant saulėtą vasaros dieną. Poliarizuoti lęšiai nuima atspindžius nuo horizontalių paviršių. Su tokiais akiniais jūs gerai matysite per stiklą, kuris atsispindi dėl saulės ar kito automobilio žibintų. Tačiau labai svarbu išsirinkti ne per daug tamsintus saulės akinius. Optometrijos centre parduodamos sertifikuotos prekės turi akinių lęšio tamsinimo indeksą. Nesuklysti padės optikoje dirbantys specialistai.

Vairuotojams, kurie neturi regos sutrikimų, siūlome rinkti NightDrive akinius. „Owlet Nightdrive“ kolekcija siūlo modelius su poliarizuotais geltonais lęšiais, specialiai sukurtais važiavimui naktį. Jie pagerina reljefo suvokimą, sumažina akinimą ir padidina spalvų kontrastą.

Vairuotojams turintiems regos sutrikimų, siūlome rinktis korekcinius fotochrominius akinių lęšius, kurie reaguoja į UV spindulius. Optometrijos centro optikose prekiaujama naujos kartos fotochrominiais akinių lęšiais, kurie atšviesėję nepalieka jokio atspalvio, ir patalpoje atrodo kaip įprasti skaidrūs akiniai. Vairuotojams tinkamiausi Japonų gamintojo HOYA sukurti, ypač gerą kontrastą ir raiškų vaizdą užtikrinantys Enroute akinių lęšiai vairavimui. Šie akinių lęšiai taps nepakeičiami. Unikalus fotochromas reguoja ne tik į UV spindulius, bet ir į šviesą. Tai leidžia lęšiams keisti spalvą automobilio salone ir taip padėti vairuotojams geriau suvokti aplinką bei reaguoti į kliūtis kelyje.Taip pat galime rekomenduoti visuomet tamsius korekcinius akinių lęšius (akiniai atrodys kaip tikri saulės akiniai).Tamsintus akinių lęšius su dioptrijomis galima dėti į pasirinktus saulės akinius.

Pirkdami patikimų gamintojų akinius, turėsite garantiją, kad lęšio sudėtyje yra apsauginis filtras nuo UV spindulių. Be šio filtro jokie patamsinti lęšiai neapsaugos akių nuo žalingų saulės spindulių. Tik patikimų gamintojų akiniai užtikrins kokybišką akių apsaugą, bei suteiks jums ryškų vaizdą vairuojant.

Populiarios prekės
Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.