Išmaniųjų ekranų žala vaikų akims

Mokymasis, žaidimai, filmukai, bendravimas su draugais – viskas vyksta skaitmeninių prietaisų pagalba. Kaip apsaugoti vaiko akis?

 

Ilgas žiūrėjimas į skaitmeninius ekranus - labai pavojingas vaikų akims. Stengdamiesi sumažinti laiką, kurį vaikas praleidžia prie kompiuterių, televizorių, išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių, tikrai padedame apriboti mėlynos šviesos kenksmingą poveikį vaiko akims. Tai sprendimas, užtikrinantis, kad jūsų vaikas dažnai darytų pertraukėles ir ribotų šį laiką. Šiomis dienomis, tai nėra lengva įgyvendinti. Skaitmeniniai įrenginiai nėra tik prabanga, tai tampa būtinybe. Šie prietaisai naudojami švietimo tikslais ir tampa vis didesne vaiko gyvenimo dalimi. Šiuo atveju, ne visuomet įmanoma apriboti vaiko laiką praleidžiamą prie skaitmeninių prietaisų, skleidžiančių pavojingą mėlynąją šviesą.

Kaip mėlynoji šviesa kenkia akims?

Žmogaus akis yra neįtikėtinai gerai filtruojanti daugelį matomų ir nematomų šviesos spindulių, su kuriais ji susiduria kasdien. Skirtingai nuo daugumos šviesos spindulių, patenkančių į mūsų akis, mėlynoji šviesa lengvai prasiskverbia per rageną ir lęšiuką taip pasiekdama tinklainę. Ši šviesa pavojingiausia akies tinklainei.

Akių įtampa

Dėl trumpo bangos ilgio ir didelės energijos, mėlynoji šviesa išsisklaido lengviau nei kita matoma šviesa. Dėl šios priežasties vaiko akys sunkiau sutelkia dėmesį, o tai sukelia akių įtampą. Galimi simptomai: išsilieję vaizdas, sunkumas sutelkti dėmesį, galvos skausmai, sausos ir sudirgusios akys.

Sunkumai užmigti

Mėlynoji šviesa kenkia miego ciklui. Skaitmeninių prietaisų naudojimas porą valandų prieš miegą gali slopinti melatonino gamybą organizme ir atitolinti gilų miegą. Miegas yra gyvybiškai svarbus augantiems vaikams, o mėlynosios šviesos poveikis gali pakenkti galimybei tinkamai ir ramiai pailsėti.

Akių ligos

Vaikų akys, veikiamos mėlynosios šviesos, ypač kol akis dar tik vystosi, turi didesnę riziką patirti geltonosios dėmės degeneraciją, glaukomą ar tinklainės degeneracines ligas (vyresniame amžiuje šios ligos pasireiškia – vėliau). Pažeistos tinklainės ląstelės ir geltonosios dėmės pigmentas gali sukelti regos sutrikimus.

Vis dėlto yra gerų žinių jums ir jūsų vaikams! Yra sprendimų, kurie gali padėti apsaugoti jūsų vaiko regėjimą nuo žalingo mėlynosios šviesos poveikio – tai akiniai su Blue Control danga. Akiniai su Blue Control danga - specialiai pritaikyti darbui kompiuteriu, net jeigu jūsų vaikui nereikalinga akių korekcija! Akiniai su Blue Control danga neutralizuoja pavojingą mėlynąją šviesą skleidžiamą ekranų, apsaugo akis nuo įtampos ir nuovargio, mažina atspindžius, suteikia geresnį kontrasto suvokimą. Akinių lęšiai su Blue Control danga - specialiai sukurti blokuoti skaitmeninių prietaisų skleidžiamą pavojingą mėlynąją šviesą ir apsaugoti akis.

Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.