Kaip apsaugoti akis alergijų sezonu?

Sužydėję augalai, sprogstantys pirmieji medžių pumpurai ženklina alergijų sezoną. Ar įmanoma apsisaugoti ir užkirsti kelią nemaloniems pojūčiams?

 

Pagrindiniai akių alergijos simptomai dažnai pasireiškia šiais požymiais:  

  • niežuliu akių ir nosies srityje,
  • paraudusiomis akimis;
  • ašarojančiomis akimis,
  • čiauduliu;
  • patinimu po akimis. 

Kontaktinių lęšių nešiotojus gali varginti akių sausumo pojūtis dienos eigoje ar vakare juos išsiėmus. Apsisaugoti nuo alergijos sukėlėjų, rekomenduotina kruopščiai plauti rankas, netrinti akių, naudoti profilaktines priemones. Tinkamai parinkti kontaktiniai lęšiai ir drėkinamieji lašai, padės išlaikyti akių komfortą. Tinkamai parinktos akių priežiūros priemonės padės užkirsti kelią bei sumažins alergijos sukeltus nepageidautinus simptomus.

Vienas iš patarimų - naudoti vienadienius kontaktinius lęšius, kurie dienos pabaigoje yra išmetami. Tai bene sveikiausias pasirinkimas žmonės, dažnai kenčiantiems nuo alergijos. Vienadienių kontaktinių lęšių nešiojimas yra geriausias sprendimas keliaujant, sportuojant ar mėgaujantis vandens malonumais (vandens telkiniuose, baseinuose, saunoje ar pirtyje). Tai sveikiausias ir patogiausias nešiojimas, išsprendžiantis higienos trūkumo problemas esant kelionėse ir išvykose. 

Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.