Poliarizuoti ar nepoliarizuoti saulės akiniai?

Pati svarbiausia užduotis renkantis saulės akinius - pasidomėti ar pasirinkti akiniai apsaugos nuo UV spindulių.

 

Saulės akiniai yra vienas iš pagrindinių aksesuarų padedančių paįvairinti stilių bei nuolat atrodyti madingai. Nesvarbu, kokio stiliaus saulės akinius renkatės, reikia atminti, kad vien tamsūs akinių lęšiai nuo UV spindulių neapsaugo. Svarbiausia akinių nuo saulės funkcija – neleisti saulės šviesai pakenkti akims. Akinių lęšiai be UV dangos labiau kenkia akims. Užsidėjus saulės akinius, tamsoje akies vyzdys įsiplečia ir jei pasirinkti akiniai neturi UV filtro - patenka kenksminga šviesa. Ultravioletiniai spinduliai gali pažeisti akies rageną, tinklainę ar lęšiuką. Ilgalaikis UV spindulių poveikis gali sukelti pavojingas ligas: kataraktą, tinklainės distrofiją ir kt. Dėl šios priežasties nevertėtų saulės akinių įsigyti iš gatvės prekeivių ar pirmoje pasitaikiusioje parduotuvėje. 

Saulės akinius rekomenduojama įsigyti specializuotose optikos prekių parduotuvėse, tuomet būsite užtikrinti, kad įsigijote kokybišką prekę su privaloma UV apsauga ir nepakenksite savo akims.

Ar reikalinga poliarizacija?

Saulės akinius reikia nešioti tiek šaltuotu tiek šiltuoju metų sezonu. Vis populiaresni tampa saulės akiniai su poliarizuotais akinių lęšiais. Nešiojant saulės akinius su poliarizuotais lęšiais, žmogus jausis komfortiškiau, nes su jais galima matyti ryškesnį ir kontrastingesnį vaizdą be jokio blizgesio. Poliarizuoti lęšiai nepraleidžia jokių šviesos atspindžių nuo horizontalių paviršių: vandens, ledo, sniego, smėlio, šlapios kelio dangos. Šio tipo saulės akiniai ypač rekomenduojami vairuotojams, sporto mėgėjams, mėgstantiems keliauti ir laisvalaikį leisti gamtoje. Poliarizuoti saulės akiniai idealiai apsaugo nuo ryškios, akinančios saulės šviesos, sumažina atspindžius, pagerina spalvų kontrastą.

Stilius ir kokybė

Akių sveikata ir stilius tikrai yra suderinami! Specializuotose optikos prekių parduotuvėse rasite platų pasirinkimą kokybiškų saulės akinių, kurie atitiks jūsų gyvenimo būdą ir laisvalaikio pomėgius. Svarbiausia - būsite užtikrinti, kad įsigyta prekė yra sertifikuota, atitinkanti reikalavimus, o jūsų akys bus apsaugotos nuo kenksmingų UV spindulių. Atminkite, kad saulės akiniai turi būti laikomi akinių dėkle, akinių lęšiais į viršų - taip išvengiama įbrėžių. Susibraižę ar kitaip pažeisti akinių lęšiai praranda šimtaprocentinę apsaugą, todėl rekomenduojama tokius saulės akinius pakeisti naujais.

Populiarios prekės
-30%
Saulės akiniai INVU B1317B Saulės akiniai INVU B1317B
76,30€ 109,00€
-50%
Saulės akiniai INVU B2313C Saulės akiniai INVU B2313C
39,50€ 79,00€
-50%
Saulės akiniai INVU B2313B Saulės akiniai INVU B2313B
39,50€ 79,00€
-50%
Saulės akiniai INVU B2304A Saulės akiniai INVU B2304A
49,50€ 99,00€
Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.