Optometrijos centro dovanų kuponas - nuostabi dovana!

Skaitymo akiniai

KAIP IŠSIRINKTI SKAITYMO AKINIUS?

Pirmus nusiskundimus dažniausiai žmonės pastebi skaitydami, kai norisi tolinti nuo savęs skaitomą objektą, kad jų akys sufokusuotų vaizdą. Palaipsniui rankos pasidaro „per trumpos“. 

 

Tai vadinama amžine toliaregyste (presbiopija). Presbiopija tai natūralus procesas, o ne liga. Presbiopija susiformuoja, kai natūralus akių lęšiukas sensta, todėl tampa kietesnis ir praranda elastingumą, dėl to sutrinka artimų smulkių objektų regėjimas. Tam reikalingi pliusiniai akiniai skaitymui. Tačiau dauguma vilkina vizitą pas gydytoją pasiteisindami: neturiu laiko, ilgai užtruks laukti pas gydytoją, gal dar pagerės regėjimas ir t.t. Tuo pačiu kiekvienam kyla klausimas – o kaip aš išsirinksiu? Nuo ko pradėti?

 

Pirmas žingsnis yra vizitas pas gydytoją atlikti reikalingus tyrimus ir testus. Tam nebūtina keliauti į poliklinikas ar kitas gydymo įstaigas. Išsamų akių tikrinimą, akinių parinkimą bei pritaikymą galima atlikti Optometrijos centro optikos salonuose. Akinius pritaikys pagal kiekvieno kliento individualius poreikius bei darbo pobūdį. Akių patikrai galite registruotis čia. Patyrę optikos specialistai Jums padės išsirinkti kokybiškus, patogius ir, žinoma, gražius bei stilingus akinių rėmelius.  Rėmelio parametrų ir atstumo tarp vyzdžių matavimai atliekami naudojant HOYA VisuReal programą. Pirkdami jau pagamintus standartinius skaitymo akinius Jūs nebūsite tikri, kad šie akiniai Jums suteiks komfortabilų skaitymą, nejausite galvos svaigimo ir kitų nemalonių pojūčių. Pasitikrinus pas gydytoją, akiniai bus pagaminti pagal  Jūsų  akių tikslius ir individualius išmatavimus.

Šių dienų klientams nepakanka tik skaityti ir gerai matyti iš arti (40cm atstumu).  Dauguma naudojasi kompiuteriais, monitoriais ir kitais prietaisais žiūrėdami vidutiniu atstumu, t.y.  apie 70cm iki 1m atstumu. Tad klientas turi komfortiškai jaustis ir gerai matyti skirtingais atstumais tuo pačiu metu žiūrėdamas su vienais akiniais. Su paprastais skaitymo akiniais geras matymas yra 40-50cm atstumu. Pakėlus akis, norint pažiūrėti toliau, vaizdas pradeda lietis. Tenka nusiimti akinius arba slinkti žemyn nuo nosies ir žiūrėti pro akinių viršų. 

Trumparegiams klientams iškyla kita problema – jie su akiniais gerai mato į tolį, tačiau sulaukus 40-45 metų, per tuos pačius akinius pasidaro blogas matymas iš arti. Kad išvengtume šio diskomforto, problemą galime išspręsti su šių dienų akinių lęšių gausa : pagerintais skaitymo lęšiais, progresiniais kabinetiniais ar tiesiog progresiniais akinių lęšiais. 

Addpower yra tobulesni skaitymo akinių lęšiai. Su šiais lęšiais nešiotojas gali matyti plačiau ir komfortiškiau nei su įprastais akinių lęšiais. Akinių su addpower lęšiais nereikia laikyti ant nosies galo norint matyti kiek toliau pakėlus akis per viršutinę dalį. Žiūrint per viršutinę akinių dalį, užtikrinamas geras matymas į kompiuterį ar pašnekovą. Su addpower akinių lęšiais patogu dirbti prie kompiuterio, skaityti, bei patogiai  jaustis savo darbinėje aplinkoje. 

Progresiniai akiniai yra skirti pastoviam nešiojimui, tačiau juos galima naudoti kaip darbo/skaitymo akinius. Juos galima nešioti pastoviai ir užtikrinti gerą matymą reikalingais atstumais visur ir visada. Tačiau tokie akiniai gali būti ne būtina darbo priemonė, o tiesiog kaip aksesuaras, galimybė atrodyti puikiai ir jaunatviškai, gerai matyti neišduodant savo amžiaus. Su šiais akiniais puikiai jausis visi klientai, gerai matys tiek iš arti, tiek iš toli. Geriausia pradėti nešioti tokius akinius, kai tik iškyla pirmosios problemos su regėjimu,tuo lengvesnė bus adaptacija.

 

Darbui biure skirti kabinetiniai progresinai akiniai yra su platesne vidutine ir skaitymo zona. Tai puikus sprendimas šiems darbuotojams, kurie nuo ryto iki vakaro žiūri iš arti, daug dirba kompiuteriu, o taip pat gerai mato kabineto erdvėje, puikiai bendrauja su klientais ir kolegomis nenusiimant akinių. 

Žmonėms, daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio, rekomenduojama rinktis akinių lęšius su specialiomis dangomis, kurios mažina ekranų skleidžiamos mėlynos šviesos keliamą nuovargį ir įtampą. Apsaugokite savo akis nuo žalingos skaitmeninių prietaisų skleidžiamos mėlynos šviesos su HOYA BlueControl akinių lęšių danga.

Tad pastebėję pirmus amžinės toliaregystės simptomus, nedelskite ir kreipkitės į akių priežiūros specialistus, kad Jums pritaikytų reikiamą regėjimo korekciją. Jei vengsite nešioti akinius, tuomet tik paskatinsite amžinės toliaregystės progresavimą. Su akiniais Jūsų regėjimo aštrumas ir komfortas bus atkurtas, vėl galėsite skaityti patį smulkiausią tekstą.

Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.