Skaitymo akiniai

Pirmus nepatogumus dažniausiai žmonės pastebi skaitydami, kai norisi tolinti nuo savęs skaitomą objektą, kad jų akys sufokusuotų vaizdą. Palaipsniui rankos pasidaro „per trumpos“. 

 

Tai vadinama amžine toliaregyste (presbiopija). Presbiopija tai natūralus procesas, o ne liga. Presbiopija susiformuoja, kai natūralus akių lęšiukas sensta, todėl tampa kietesnis ir praranda elastingumą, dėl to sutrinka artimų smulkių objektų regėjimas. Pirmieji požymiai pasireiškia apie 40-45 metus ir tam yra reikalingi pliusiniai akiniai skaitymui. Tačiau dauguma vilkina vizitą pas gydytoją pasiteisindami: neturiu laiko, ilgai užtruks laukti pas gydytoją, gal dar pagerės regėjimas ir t.t. Tuo pačiu kiekvienam kyla klausimas – o kaip aš išsirinksiu? Nuo ko pradėti?

Pirmas žingsnis yra vizitas pas gydytoją atlikti reikalingus tyrimus ir testus. Išsamų akių tikrinimą, akinių parinkimą bei pritaikymą galima atlikti Optometrijos centro optikose. Akinius pritaikys pagal kiekvieno kliento individualius poreikius bei darbo pobūdį. Patyrę specialistai Jums padės išsirinkti kokybiškus, patogius ir, žinoma, gražius bei stilingus akinius.  

Jeigu pas akių gydytoją jau lankėtės ir žinote savo recepto duomenis, yra galimybė rinktis ir jau pagamintus skaitymo akinius. Tik reikia atminti, kad tokie akiniai gali būti naudojami tik kaip pakaitiniai, laikinai pakeičiantys individualiai Jums parinktus skaitymo akinius.

Šiai dienai galima atrasti platų skaitymo akinių pasirinkimą nuo visai paprastų iki stilingų ir elegantiškų.

Darbui biure rekomenduotina rinktis skaitymo akinius su apsauga nuo kompiuterio skleidžiamos mėlynosios šviesos. Akiniai su tokia apsauga mažina ekranų skleidžiamos mėlynos šviesos keliamą nuovargį ir įtampą. Tai puikus sprendimas biurų darbuotojams, kurie nuo ryto iki vakaro žiūri iš arti, daug dirba kompiuteriu, o taip pat gerai mato kabineto erdvėje. 

Mažučiai Nooz skaitymo akiniai be kojelių - lengvi ir kompaktiški. Jiems visuomet surasite vietos net ir mažiausioje rankinėje ar tiesiog vidinėje kišenėje. Nepakartojamas patogumas kelionėje.

Makiažo atlikimas taip pat kartais gali tapti neįveikiama užduotimi vien dėl prasto regėjimo. Tam sukurti skaitymo-makiažo akiniai - pritaikyti ir kruopščiam makiažui atlikti. Jie leidžia aiškiai matyti, paliekant laisvą prieigą prie kitos akies. 
Makiažo akiniai neturi viršutinės dalies rėmo. Reguliuojamas abiejų lęšių magnetinis laikiklis leis lengvai atversti lęšį iš vienos pusės į kitą. Tokiu būdu viena akis, prieš kurią yra akinių lęšis, aiškiai mato kol yra atliekamas antrosios akies makiažas. Baigę dažyti, jūs lengvai atversite lęšį į kitą pusę ir tą patį galėsite pakartoti su kita akimi. Šis nesudėtingas makiažo akinių dizainas labai palengvina šią būtiną silpnaregių moterų kasdienybę.

Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.