Optometrijos centro dovanų kuponas - nuostabi dovana!

Vienadienių kontaktinių lęšių nešiojimo privalumai

KODĖL VERTA RINKTIS VIENADIENIUS KONTAKTINIUS LĘŠIUS?

Vienadieniai kontaktiniai lęšiai yra patogiausia ir saugiausia alternatyva regos korekcijai.

 

Nešiojant korekcinius akinius, kartais jaučiamas diskomfortas tam tikrose gyvenimo situacijose, ypač tiems klientams, kurie mėgsta aktyvų gyvenimo būdą. Kontaktiniai lęšiai yra puikus sprendimas, leidžiantis jaustis patogiai ir komfortiškai sportuojant, keliaujant ar užsiimant kasdienine veikla. Kontaktinių lęšių pasirinkimas – labai individualus ir atsakingas dalykas. Nėra vienų geriausių ir visiems tinkamiausių kontaktinių lęšių. Prieš priimdami sprendimą dėl lęšių tipo, gamintojo, nešiojimo trukmės ir dažnumo, turėtumėte pasitarti su gydytoju oftalmologu ar optikos specialistu. Gydytojas oftalmologas atliks keletą tyrimų, nustatys parametrus, reikalingus kontaktiniams lęšiams. Akių patikros metu akių specialistas atsakys į visus Jūsų klausimus ir padės išsirinkti Jums pačius tinkamiausius lęšius.

Kontaktinių lęšių nešiotojai paprastai renkasi tarp mėnesinių ir vienadienių lęšių. Vienadieniai kontaktiniai lęšiai vertinami dėl savo universalumo, patogumo, didesnės drėgmės ir deguonies pralaidumo. Kaip ir mėnesiniai, vienadieniai lęšiai gali būti naudojami kaip kasdieninė regos gerinimo priemonė, tačiau nereikėtų pamiršti, kad minėtasis pasirinkimas yra kiek brangesnis, bet vienos dienos nešiojimo lęšiai laimi dėl savo patogumo ir lengvesnio naudojimo (jiems nereikia specialaus valymo skysčio). O svarbiausias vienadienių kontaktinių lęšių privalumas  - tinkamiausias produktas alergiją turintiems žmonėms, nesikaupia baltyminės ar kitos kilmės apnašos, išvengiama infekcijų ir kitų uždegiminių susirgimų. Šiems lęšiams nereikalingas kasdieninis valymas, mirkymas tirpaluose, tad užkertamas kelias galimam akių sudirgimui dėl tirpaluose esančių koncervantų.

Naudojant vienadienius lęšius kaip kasdieninę regos korekciją, atsiranda vienintelis trūkumas – jų kaina, tačiau laimi dėl savo patogumo ir lengvesnio naudojimo. Taip pat jiems nereikia specialaus valymo skysčio, todėl sumažėjusios išlaidos kompensuoja brangesnę vienadienių kontaktinių lęšių kainą. Atsižvelgiant ir vertinant sveikatos ir patogumo aspektus, dažnu atveju vienadieniai lęšiai atsveria ekonominius klausimus. Kitu atveju, kai kontaktinių lęšių nešiojimo poreikis yra labai mažas, pvz. vienas kartas per savaitę ar mėnesį, ar netgi rečiau, vienadienių lęšių nešiojimas yra žymiai pigesnis nei mėnesinių lęšių. Mėnesinių lęšių pora ir valymo tirpalas yra brangiau nei viena pora vienadienių lęšių, kai nešiojama per mėnesį vos keletą kartų, išvengiama papildomų rūpesčių dėl lęšių laikymo ir valymo. Naujas vienadienis lęšis yra visada saugus ir patikimas. 

Vienadienių kontaktinių lęšių negalima nešioti kelias dienas iš eilės. Šie lęšiai turi būti išmetami po dienos nešiojimo, t.y. vieną kartą įsidėjus, jų negalima dėtis antrą kartą. Jei lęšius reikia išsiimti dienos eigoje ir vėl norint įsidėti, reikia imti naują porą. Nesilaikant nešiojimo laiko rekomendacijų, rizikuojate savo akių sveikata.

Vienadienių kontaktinių lęšių nešiojimas yra geriausias sprendimas keliaujant, sportuojant ar mėgaujantis vandens malonumais ( vandens telkiniuose, baseinuose, saunoje ar pirtyje). Tai sveikiausias ir patogiausias nešiojimas, išsprendžiantis higienos trūkumo problemas esant kelionėse ir išvykose. 

Saunoje kontaktiniai lęšiai nerasoja ir yra geriausia akių korekcija tokiomis aplinkybėmis. Nuo karščio ir drėgmės poveikio bus išvengiama mechaninių rėmelių ir akinių lęšių pažeidimų. Maudytis su kontaktiniais lęšiais galima, tik prieš nardant reikia užsimerkti, kad lęšiai neiškristų iš akių. Jei plaukiojate baseine, kurio vanduo labai chloruotas, geriausia rinktis vienadienius kontaktinius lęšius. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti vienadienius hidrogelinius kontaktinius lęšius Dailies Aqua Comfort Plus. Tai vienadieniai kontaktiniai lęšiai, kurie yra ploni bei patogūs naudoti, su driguba drėkinimo sistema. Jautresnėms akims rekomenduojami naujausios technologijos silikoniniai vienadieniai kontaktiniai lęšiai Dailies Total1. Tai pirmieji ir vieninteliai vienadieniai kontaktiniai lęšiai su vandens gradientu – vandens kiekio pasiskirstymas nuo 33% lęšio branduolyje iki 80% lęšio paviršiuje. Dailies Total1 lęšių deguonies pralaidumas yra didžiausias lyginant su kitais vienadieniais lęšiais. Tokios unikalios technologijos dėka, pasiekiami du svarbiausi tikslai: aukštas deguonies pralaidumas, gyvybiškai svarbus akies sveikatai, bei lęšio drėgnumas ir slidumas, reikalingi geram nešiojimo komfortui. Dėl šių unikalių savybių Dailies Total1 - beveik nejuntami akyse.

Vienadieniai, dar kartais vadinami - vienkartiniai lęšiai yra itin ploni ir minkšti, higieniški ir sveiki, nereikalaujantys papildomos priežiūros. Tai užtikrintas komfortas ir sveikata Jūsų akims.

Populiarios prekės
Top
-40%
Dailies Total1® Dailies Total1®
0,80€ 1,34€
Optometrijos centras

Optometrija.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.