D.U.K.

Kokius akinius reikėtų rinktis ilgai dirbantiems su kompiuteriu?

Greičiausiai jau nei vienas žmogus neįsivaizduoja savo dienos be išmaniojo telefono ar kompiuterio. Perduoti svarbią informaciją ar sekti mus dominančias naujienas tapo žymiai paprasčiau ir patogiau.

Su išmaniųjų prietaisų nauda žmogaus organizmas patiria ir mėlynų spindulių žalą, jei nėra nuo to tinkamai apsisaugojęs. Mėlyna šviesa yra savaime natūralus reiškinys, tačiau per didelis jos kiekis mūsų akims gali sukelti nepatogumus ir sutrikdyti organizmą.

Apsaugokite savo akis nuo žalingos skaitmeninių prietaisų skleidžiamos mėlynos šviesos su Hoya Blue Control akiniais. Blue Control danga suteikia geresnį kontrasto suvokimą, natūralesnes spalvas. Mažina akims nuovargį ir įtampą. Su šiais lęšiais apsaugosite ne tik akis, bet ir bendrą organizmo savijautą. Tinka ir tiems, kuriems nereikalinga akių korekcija.

Į ką reikėtų atsižvelgti perkant saulės akinius vaikams?

Pirmiausiai reikėtų atsižvelgti į saulės akinių lęšių kokybę bei UV apsaugą. Vaikams reikėtų pirkti tik kokybiškus bei sertifikuotus akinius nuo saulės. 

Ką daryti, jeigu pametėte akinius, o naujus pagamins tik po kelių dienų?

Jeigu Jums individualiai pagaminti akiniai sulūžo arba Jūs juos pametėte, laikinai gali pagelbėti nebrangūs skaitymo akiniai. Optometrijos centre galėsite įsigyti skaitymo akinius nuo +1,0 D iki + 4,0 D.

Individualiai gaminamų akinių kaina prasideda nuo 24,99 eur. 

Ar tiesa, kad prie progresinių akinių sunku priprasti?

Prisitaikymas yra individualus dalykas, vieni visiškai nejunta diskomforto keičiant akinius į progresinius, kiti turi šiek tiek laiko sugaišti besipratindami. Bet kuriuo atveju padėsime įsisavinti progresinių akinių nešiojimo principus.

Ar galiu rinktis bet kokius akinių rėmelius progresiniams akiniams?

Optometrijos centro optikose galime pasiūlyti didelį pasirinkimą akinių rėmeliams. Profesionalūs darbuotojai patars, kaip išsirinkti tinkamus progresinius akinius atsižvelgiant į profesionalumą ir estetinį grožį.

Kaip žinoti ar tiks progresiniai akiniai?

Mūsų patyrę darbuotojai patars, padės pasirinkti labiausiai tinkančius akinių rėmelius, bei Jūsų poreikius, bei gyvenseną atitinkančius akinių lęšius.

Ar brangūs progresiniai akiniai?

Didžiuojamės galėdami pasiūlyti puikius produktus už konkurencingas kainas. Optometrijos centro salonuose didelė pasiūla atitiks kiekvieno galimybes.

Kas yra progresiniai akiniai?

Akiniai skirti matyti įvairiais atstumais nekeičiant akinių. Nereikia atskirų akinių, skirtų žiūrėti į tolį ir iš arti, darbui kompiuteriu. Išoriškai atrodo kaip paprasti akiniai, neišduoda Jūsų amžiaus. Progresiniai akiniai ypač tinka žmonėms, kuriems nuolat reikia gerai matyti įvairiu atstumu, pvz., dėstytojams, pardavėjams, gydytojams, mokytojams, braižytojams, kompiuterių specialistams, kirpėjams ir t.t

Kodėl verta rinktis lęšius su antirefleksine danga?

Antirefleksinė danga naikina atspindžius ir užtikrina iki 99% šviesos pralaidumą. Akiniams suteikia estetinį vaizdą. Regėjimas tampa be įtampos antirefleksinės dangos dėka. Kartu su antirefleksine danga suderintos ir kitos dangos: kietinta, hidrofobinė, antistatinė. Kietinta danga užtikrina minimalų įbrėžimų kiekį, antistatinė danga – gerą valymą, neleidžia prikibti purvui ir dulkėms, hidrofobinė danga – greitą nurasojimą nepaliekant vandens lašelių.

Antirefleksinė danga rekomenduojama visiems akinių nešiotojams. Optometrijos centro salonuose platus pasirinkimas lęšių su antirefleksine danga.

Kiek laiko galima nešioti kontaktinius lęšius?

Dabar populiariausia nešioti vienadienius arba mėnesinius kontaktinius lęšius. Lęšiai, kuriuos reikėdavo keisti kas metai, jau beveik pamiršti, nes jie sukeldavo daugybę komplikacijų.

Kas yra kontaktinių lęšių apnašos?

Akyje lęšius nuolat plauna ašaros. Jose yra baltymų, riebalų, druskų, nusitrynusių akies paviršiaus ląstelių, dulkių iš oro, kosmetikos. Čia knibžda ir daugybė bakterijų, grybelių. Visa tai iš ašarų nusėda ant kontaktinių lęšių paviršiaus ir susidaro plika akimi nepastebimos apnašos. Jos didėja, pradeda dirginti akis, sukelia uždegimą. Norint išvengti kontaktinių lęšių apnašų susidarymo, reikia naudoti kontaktinių lęšių priežiūros priemones. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti pažangiausią kontaktinių lęšių priežiūros priemonę peroksidinį „Aosept“ tirpalą (prieš naudojant šį kontaktiniams lęšiams skirtą tirpalą pirmą kartą būtina įdėmiai perskaityti instrukcijos lapelį). Jei apnašos vargina dienos eigoje, rekomenduojame naudoti Blink-n-Clean drėkinamuosius lašus. Blink-n-clean veiksmingi akių lašai sudrėkina bei nuvalo riebalines ir baltymines apnašas nuo visų tipų kontaktinių lęšių tiesiog akyse, padeda išlaikyti kontaktinius lęšius komfortiškus visą dieną. Blink-n-clean yra ypač naudingi ištisą parą nešiojamiems kontaktiniams lęšiams.

Ar kontaktinius lęšius galima nešioti saunoje bei baseine?

Taip, saunoje kontaktiniai lęšiai nerasoja ir yra geriausia akių korekcija tokiomis aplinkybėmis. Maudytis su kontaktiniais lęšiais galima, tik prieš nardant reikia užsimerkti, kad lęšiai neišplauktų iš akies. Jei plaukiojate baseine, kurio vanduo labai chloruotas, geriausia rinktis vienkartinius kontaktinius lęšius. Optometrijos centras rekomenduoja įsigyti vienadienius hidrogelinius kontaktinius lęšius Dailies Aqua Comfort Plus. Tai vienadieniai kontaktiniai lęšiai, kurie yra ploni bei patogūs naudoti, su triguba drėkinimo sistema. Jautresnėms akims rekomenduojami naujausios technologijos silikoninius vienadienius lęšius Dailies Total1® . Pirmieji ir vieninteliai vienadieniai kontaktiniai lęšiai su vandens gradientu –  vandens kiekio pasiskirstymas nuo 33% lęšio branduolyje iki 80% lęšio paviršiuje. Didžiausias deguonies pralaidumas iš visų vienadienių lęšių.

Ar galima miegoti su kontaktiniais lęšiais?

Saugus prailgintas lęšių nešiojimas galimas su daugeliu naujesnių, iš hidrogelio silikono pagamintų lęšių, dėl didelio deguonies laidumo. Jie gali būti nešiojami neišsiėmus nuo 6 iki 30 parų, priklausomai nuo medžiagos, iš kurios pagaminti. Tai yra puiki refrakcinės chirurgijos alternatyva. Nors ir ne visi nori miegoti su kontaktiniais lęšiais, daugelio profesijų atstovai (ugniagesiai, seselės, ekstremalaus sporto atstovai) bei tiesiog patogumo siekiantys žmonės jau įvertino tokių lęšių naudą. Mes siūlome Air Optix Night & Day Aqua silikono hidrogelio lęšius.

Ar galima keisti akinius su kontaktiniais lęšiais?

Taip, tai galima daryti kiekvieną dieną arba netgi tą pačią dieną (daugeliu atveju).

Ar presbiopai gali nešioti kontaktinius lęšius?

Taip! Jie gali nešioti vieno židinio, bifokinius arba multifokinius lęšius. Jie gali būti kieti, minkšti ar silikono hidrogelio bei daugybes skirtingų dizainų. Labiau paplitę koncentrinės (iš centro į kraštus), nei iš viršaus į apačią dizaino, pastarasis dizainas naudojams bifokiniuose ar multifokiniuose korekciniuose lęšiuose.

Ar kontaktiniai lęšiai gali būti naudojami astigmatizmo korekcijai?

Taip, yra daugybė minkštų lęšių, skirtų netgi aukšto laipsnio astigmatizmo korekcijai. Šiandien  netgi vienadieniai lęšiai gali būti su cilindrais iki – 2.00D. Šiais laikais atsigmatizmas nėra kliūtis minkštiems kontaktiniams lęšiams, mes rekomenduojame Air Optix for Astigmatism kontaktinius lęšius.

Ar galima nešioti vienadienius lęšius ilgiau nei dieną?

Vienadienio lęšio privalumai sveikatos ir patogumo atžvilgiu atsveria ekonominius pakartotinio naudojimo motyvus. Vienadieniai lęšiai yra vienkartiniai ir turi būti išmesti kartą panešiojus (įsidėjus ir išsiėmus). Prireikus išsiimti lęšį viduryje dienos, bet norint nešioti lęšius toliau, reikia naudoti naują lęšių porą. Lęšių laikymas dėžutėje kontaktinių lęšių tirpale tikslu kartais panešioti, higieniškai nėra gera mintis, atsiranda infekcijos rizika.

Nuo kokio amžiaus galima pradėti nešioti kontaktinius lęšius?

Lęšius galima pradėti nešioti jau po savaitės nuo gimimo, bet tik tais atvejais, kai kūdikis gimsta su katarakta, kuri yra pašalinama siekiant paskatinti regėjimo vystymąsi ir kai vaikui būtina regos korekcija, tačiau nenešioja akinių. Šioje situacijoje akinių nenešiojimas gali lemti regos sutrikimą visam gyvenimui, todėl kontaktiniai lęšiai yra puiki gydymo alternatyva. Tai tiesiog gali lemti, kad vaikai mokykloje negalėtų pilnavertiškai matyti be regos korekcijos (akinių ar kontaktinių lęšių). Tyrimais yra nustatyta, kad vaikams, kurie nešioja kontaktinius lęšius yra lengviau socialiai integruotis nei tiems, kurie nešioja akinius. Taigi kontaktiniai lęšiai vaikams yra geras pasirinkimas.

Neradote atsakymo? Susisiekite su mumis
Populiariausios prekės
-11%
Dailies Total1® Dailies Total1®
0,93€ 1,05€
Dovana
-16%
Air Optix Night& Day Aqua Air Optix Night& Day Aqua
7,15€ 8,50€
-37%
PRECISION1 PRECISION1
0,72€ 1,15€
Dovana
Top
-20%
TOTAL30 TOTAL30
6,00€ 7,50€
Optometrijos centras

E-optometrijoscentras.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.